Uroczyste zakończenie roku szkolnego

zakonczenie


Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2022 o godzinie 9:00. Po części oficjalnej odbędą się spotkania z wychowawcami w salach zgodnie z poniższym wykazem:


Klasa 1 UKR p. R. Kurek sala 10
Klasa 1 A LO p. A. Filipczuk sala 204
Klasa 1 B LO p. A. Sucherman sala 308B
Klasa 1 D LO p. I. Stępień sala 200
Klasa 1 F LO p. M. Hajduk sala 203
Klasa 1 G LO p. K. Wolska sala 206
Klasa 2 B LO p. J. Głowacki sala 309
Klasa 2 F LO p. M. Gruszczyńska sala 207
Klasa 2 G LO p. K. Kobus-Gregorczyk sala 08
Klasa 3 B LO p. H. Boryczka sala 109
Klasa 3 D LO p. M. Miłosz sala 110
Klasa 3 F LO p. D. Lis sala 100
Klasa 3 G LO p. A. Maciąg sala 202

Klasa 1 TEK p. M. Kacprzak sala 300
Klasa 1 TEL p. R. Jurek sala 306
Klasa 1 TG p. M. Mołodkiewicz sala 105
Klasa 1 TM p. G. Wronikowski sala 12
Klasa 2 TKA p. A. Turska sala 308A
Klasa 2 TKB p. I. Kosciug sala 210
Klasa 2 TEL p. M. Baryła sala 310
Klasa 2 TG p. A. Adamczyk sala 102
Klasa 2 TM p. Ośka Beata sala 09
Klasa 3 TEK p. A. Fila-Sadurska sala 201
Klasa 3 TEKG p. M. Wach sala 60
Klasa 3 TEL p. D. Kurek-Kulasińska sala 307
Klasa 3 TELG p. J. Wocial sala 108B
Klasa 3 TG p. A. Łapińska świetlica
Klasa 3 TGG p. M. Suchecka czytelnia
Klasa 3 TM p. A. Słyk sala 302
Klasa 3 TMG p. U. Zakonek sala 106

Klasa 1 BE p. D. Borek sala 57
Klasa 2 BE p. M. Pawlińska sala 305
Klasa 3 BE p. E. Sobera sala 103
Klasa 3 BEG p. J. Szczygieł sala 304
Klasa 2 CE p. M. Bachanek sala 211
Klasa 3 CE p. D. Gajda sala 108A
Klasa 3 CEG p. T. Staluszka sala 303
Klasa 1 HZ p. I. Stępień sala 101
Klasa 2 HZ p. E. Rosołowska-Zmitrowicz sala 107
Klasa 3 HZ p. B. Krześniak sala 01
Klasa 3 HZG p. B. Ludwiczak sala 301

Więcej

Poznaj Polskę- wycieczka Liceum Ogólnokształcącego


obr1


W dniu 24 maja 2022r. odbyła się jednodniowa wycieczka w ramach programu „Poznajemy Polskę”. W wycieczce brali udział uczniowie i uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach. Trasa wycieczki wiodła w Góry Świętokrzyskie. O godzinie 9:00 rozpoczęła się wycieczka. Wyjechaliśmy z parkingu szkolnego w kierunku pierwszego punktu wycieczki – Parku Etnograficznego w Toporni. W muzeum Wsi kieleckiej pod opieką przewodnika poznawaliśmy zwyczaje i historię związaną z życiem codziennym mieszkańców pod kieleckich wsi. Czasu wystarczyło również na piknik w czasie, którego uczniowie spożyli poczęstunek. Po krótkiej przerwie udaliśmy się na obiad do Chęcin. Po obiedzie ruszyliśmy na zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach. Przewodniczka ubrana w historyczny kostium opowiedziała nam o historii zamku, postaciach historycznych z nim związanych oraz z legendami dotyczącymi zamku. Mogliśmy również podziwiać widoki Gór Świętokrzyskich z wież zamkowych. Po tych wielu atrakcjach około godziny 20 wróciliśmy do Kozienic. Wycieczka dostarczyła nam wielu możliwości poznania historii, kultury terenów Gór Świętokrzyskich i w atrakcyjny sposób uzupełniła wiadomości o Polsce przekazywane w szkole.

Więcej

Poznaj Polskę- wycieczka Technikum

obraz2

Dnia 25 maja 2022 r. odbyła się wycieczka do Krakowa w ramach Przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę.
Po sprawdzeniu sprawności autokaru nastąpił wyjazd o godz. 6.00 sprzed szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali kanapki i napoje. W ramach projektu uczestnicy wycieczki zwiedzili Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa-Nila w Krakowie.W Ogrodzie Doświadczeń korzystaliśmy z różnych dostępnych urządzeń technicznych oraz z podziałem na grupy oglądaliśmy w kinie sferycznym wewnątrz kopuły na półkolistym ekranie film „:Explore 3D”. W Muzeum Armii Krajowej doznaliśmy wstrząsających emocji oglądając wystawy dotyczące historii wojny.
Zwiedziliśmy również Rynek Krakowa oraz spacerowaliśmy po Wawelu. Na koniec dnia zjedliśmy pyszną obiadokolacje. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni.

Więcej

Spotkanie projektowe Erasmus+ Eupantec2019 w Portugalii

Povoa02

"Waves" w Povoa de Varzim z Erasmusem
Od 16 do 21 maja 8 uczniów i 2 nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich uczestniczyło w spotkaniu projektowym Erasmus+ Eupantec2019 "Physics and New Technologies" w szkole "Rocha Peixoto" w Povoa de Varzim w Portugalii. W spotkaniu uczestniczyło również kilkunastu portugalskich uczniów oraz uczniowie z Fürstenfeldbruck w Bawarii i Padwy we Włoszech. Celem spotkania była praca nad eksperymentami związanymi z falami, wykorzystującymi nowe technologie, mikrokontrolery, sensory i aplikacje mobilne. Tak się składa, że portugalska szkoła partnerska w Povoa de Varzim znajduje się zaledwie kilkaset metrów od brzegu Atlantyku, jednak w tematyce spotkania przewidziano nie tylko fale morskie, ale również fale sejsmiczne, fale radiowe i fale dźwiękowe. Każdy kraj przygotował ciekawe eksperymenty i tak np polski zespół skonstruował na warsztaty system służący do badania poziomu głośności, który wykorzystuje mikrokontroler i sensor akustyczny. W kolejnym doświadczeniu użyto sprzętu i oprogramowania Vernier do wyznaczania częstotliwości tonów i dźwięków z różnych źródeł, również instrumentów muzycznych. Wśród polskich eksperymentów znalazło się również wykorzystanie ultradźwięków i mikrokontrolera Raspberry Pi Pico z MicroPythonem do badania ruchu harmonicznego oraz wykorzystanie fal radiowych na przykładzie zbudowanego układu RFID do odczytu informacji z kart, tagów w różnych warunkach.

Więcej

"Poznajemy Ojcowiznę" oraz II Mazowiecki Internetowy Konkurs Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej

ojcowizna
26 kwietnia odbyło się podsumowanie eliminacji wojewódzkich XXIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" oraz II Mazowieckiego Internetowego Konkursu Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. W obu konkursach uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. Podsumowanie odbyło się w Tułowicach koło Sochaczewa.
W konkursie "Poznajemy Ojcowiznę" dwie prace uczniów naszej szkoły zajęły pierwsze miejsca w województwie, uzyskując awans do etapu centralnego:
- Wiktoria Cytryniak uczennica klasy 1F LO - I miejsce w kategorii prac indywidualnych,
- Julia Kobus kl. 1 G LO, Patryk Kobus kl. 1 TEl, Filip Czerwiński kl. 1 TM - I miejsce w kategorii prac zespołowych.
Więcej