Niezwykły gość z Nowego Jorku w naszej szkole

Aleks1
17 maja 2023 naszą szkołę odwiedził Pan Aleksander Nadaner z Nowego Jorku. Była to okazja do poznanie niezwykły losów Pana Aleksandra w czasie okupacji. Klasy 1BLO i 1FLO miały okazję wysłuchać świadka historii, który opowiedział historię swego ocalenia i ocalenia pozostałych członków swojej rodziny, o uzyskanej pomocy i zagrożeniach, które czyhały zewsząd. Uczestnicy spotkania zorganizowanego w bibliotece słuchali opowieści Pana Aleksandra w dużym napięciu i wielkim zaciekawieniu. Mogli też na końcu zadawać pytania. Spotkanie to było też okazją do poznania realiów Powstania Warszawskiego a także jego losu po wojnie. Pan Aleksander urodził się w Warszawie, którą bardzo chętnie odwiedza. W Kozienicach bywał także przed wojną, bo jego ciocia mieszkała przy ulicy Warszawskiej. Pan Aleksander dopiero drugi raz (pierwszy raz w Polsce) miał okazję publicznie opowiedzieć niezwykłą historię swojego życia, która mogłaby być gotowym scenariuszem do filmu. Liczymy na to, że wkrótce wspomnienia Pana Aleksandra Nadanera ukażą się drukiem i dotrą do szerszego grona odbiorców.

aleks5aleks3aleks2aleks4