Wystawa Pana Benedykta Janaszka

janaszek5
Od 23 maja do 12 czerwca b.r. w czytelni szkolnej miała miejsce wystawa rzeźb pana Benedykta Janaszka, naszego nauczyciela plastyki i artysty rzeźbiarza.
Pan Benedykt nazywa często siebie „przyjacielem drewna i dłut” i jego bogaty dorobek stanowią rzeźby w drewnie lipowym, a dominującym ich tematem jest zawsze człowiek. Na wystawie pojawiły się postacie świętych. Obecny był motyw Matki Boskiej z Dzieciątkiem oraz Chrystusa Frasobliwego. Niektóre z rzeźb kojarzą się z tradycją ludowych świątków. Piękno kobiecego ciała i uchwycone , ulotne emocje i gesty postaci nabierają artystycznego wyrazu w dziełach pana Janaszka. Wystawę zwiedziło wiele grup klasowych wraz z nauczycielami, a twórca chętnie odsłaniał w rozmowach tajemnice sztuki rzeźbiarskiej. W imieniu społeczności szkolnej dyrektor szkoły, pani Anna Gollasch, podziękowała naszemu szkolnemu artyście za umożliwienie spotkań z prawdziwą, żywą sztuką w czytelni szkolnej.

janaszek3janaszek2janaszek4