Rozpoczęcie roku szkolnego

2
Pierwszego września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Jak zwykle był to moment, kiedy z radością spotkaliśmy się po wakacyjnej przerwie. W szkole przecież nie tylko zdobywamy wiedzę, ale przede wszystkim nawiązujemy relacje, często na całe życie. Tego szczególnego dnia odwiedzili nas wyjątkowi goście, ludzie którym dobro naszej szkoły leży na sercu, którzy służą nam pomocą i dobrą radą, których traktujemy jak przyjaciół. Nasze grono zaszczycili swoją obecnością Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski, Przewodnicząca Rady Rodziców Renata Wołos, Prezes do spraw pracowniczych Enea Wytwarzanie Sławomir Zielony oraz ksiądz kanonik Władysław Sarwa. Jesteśmy szczerze wdzięczni, że zechcieli nam towarzyszyć, podzielić się swoimi refleksjami i cennymi wskazówkami.
Dzisiejsze rozpoczęcie roku szkolnego było absolutnie wyjątkowe, ponieważ na stanowisku Dyrektora naszej szkoły powitaliśmy Annę Gollasch. Napawa nas to ogromną radością i nadzieją, ponieważ nowa pani Dyrektor od lat pełniła funkcję wicedyrektora i dała się poznać od jak najlepszej strony. Wszyscy wiemy, że możemy liczyć na jej życzliwość i profesjonalizm. Wiele lat stawiała czoła najtrudniejszym problemom edukacyjnym i wychowawczym. Jej uśmiech i niewyczerpana cierpliwość dodawały nam skrzydeł. Dlatego nie wyobrażamy sobie bardziej odpowiedniej i kompetentnej osoby na tym stanowisku. Społeczność szkoły wyraziła swoje zadowolenie głośnym aplauzem, zaproszeni goście przekazali gratulacje i życzenia owocnej pracy i pełnego sukcesów edukacyjnych nowego roku szkolnego.
Dzisiaj powitaliśmy też w gronie naszej społeczności 391 pierwszoklasistów, którzy zdecydowali się podjąć dalszą naukę w naszej szkole. Ta decyzja nie jest zaskoczeniem, ponieważ nasza szkoła ma szeroką ofertę programową i stwarza szerokie możliwości rozwoju.
Pierwszy września to już tradycyjnie dzień, kiedy uczniowie wszystkich klas snują plany, które będą chcieli z pomocą szkoły zrealizować, a nauczyciele przewidują jak wiele pracy będą musieli włożyć w dopilnowanie, aby te plany urzeczywistnić.
Jako uczniowie i nauczyciele serdecznie gratulujemy pani Dyrektor, cieszymy się, że nasza szkoła znalazła się w tak dobrych rękach i tym bardziej postaramy się jak najlepiej wywiązywać z naszych obowiązków. Jesteśmy przekonani, że pierwszego września zaczął się dla naszej szkoły nowy etap, który przyniesie nowe doświadczenia i wyzwania, otworzy nowe możliwości i napełni nas nową energią do działania.

3