Wycieczka "Poznaj Polskę"

ppl1

W dniach 25-27.09.2022 r. odbyła się trzydniowa wycieczka szkolna w ramach programu „Poznaj Polskę”. Pierwszego dnia o godz. 8.00 grupa wyruszyła spod szkoły wynajętym busem.
O 10.00 rozpoczęło się zwiedzanie Zespołu Parkowego- Pałacowego w Nieborowie , oraz Manufaktury Majoliki w, której uczniowie obejrzeli wyroby ceramiczne wytwarzane w wiekach poprzednich . Następnie grupa wyruszyła do Łodzi , gdzie na uczniów czekał przewodnik.
W trakcie zwiedzania Łodzi uczniowie mili okazję zobaczyć m.in. Pałac Izraela Poznańskiego, dawne budynki należące do fabryki włókienniczej Poznańskiego – obecnie kompleks usługowo-handlowy Manufaktura, polski kościół modrzewiowy św. Józefa Oblubieńca. Następnie przeszliśmy ulicą Piotrowską na której znajdowała się m.in. Kamienica Scheiblerów i Sendorowicza z pięknymi fasadami, pomnik Artura Rubinsteina. Uczniowie mogli zobaczyć z zewnątrz cerkiew św. Aleksandra Newskiego oraz nowy dworzec w Łodzi Fabrycznej.
Po zwiedzaniu Łodzi uczniowie przejechali do miejsca noclegu i posiłku wieczornego w Kowarach.
Drugiego dnia rano uczniowie po śniadaniu wyruszyli na zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach pod opieką przewodnika . Stamtąd udaliśmy się w kierunku Piechowic gdzie znajduję się Huta Szkła „Julia”. Uczniowie mogli zaobserwować proces produkcji szkła użytkowego i poznać historię huty. Następnie udaliśmy się do Bolkowa gdzie grupa zwiedzała ruiny XIII wiecznego zamku i poznała jego historię. Po krótkim odpoczynku przejechaliśmy busem do Jawora , gdzie uczniowie zwiedzili Kościół Pokoju i wysłuchali jego historii powstania. Następnie grupa wróciła do Kowar na posiłek i nocleg.
Trzeciego dnia po śniadaniu grupa wyruszyła w drogę powrotną, zatrzymując się po drodze na obiad w Zduńskiej Woli. Następnie pełni wrażeń uczniowie i opiekunowie wrócili do Kozienic, bogatsi w nowe doświadczenia i informacje uzupełniające zdobywaną w szkole wiedzę o Polsce.

ppl5ppl4ppl3ppl2ppl6