Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie

turszkol21

W sobotę 15 kwietnia odbyło się w Nowym Dworze Mazowieckim podsumowanie trzech konkursów wojewódzkich organizowanych przez PTTK. Z workiem nagród i wyróżnień powróciła nasz szkoła i uczniowie.
W VI edycji konkursu Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie, który jest współorganizowany z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, nasza szkoła już po raz czwarty zdobyła tytuł Złotej Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie oraz Puchar Przechodni Marszałka Województwa Mazowieckiego.

W etapie wojewódzkim XXX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Cytryniak z klasy 2F, a w kategorii prac zespołowych zwyciężyli Julia Kobus 2G LO, Patryk Kobus 2TEl i Filip Czerwiński 2TM. Obie te prace awansowały do etapu centralnego.

W III Mazowieckim Internetowym Konkursie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej nasi uczniowie zdominowali rywalizację. I miejsce zdobył Adam Ośka 3B LO, na II miejscu uplasowali się Jakub Sikora 4G LO i Julia Marut 4 G LO, a na III miejscu znaleźli się Oliwia Mirecka 4G LO, Maja Wiśniewska 3B LO, Jagoda Krawczyk 1G LO, Wiktor Krawczyk 3B LO i Aleksandra Kurzyp 3B LO. W Konkursie wzięło udział 85 uczestników.

Po zakończeniu uroczystości uczestnicy zwiedzili Twierdzę Modlin.

turszkol31turszkol42turszkol41