Nowe możliwości dla mechaników i ślusarzy

szkol1

W dniach 15.-17. maja czterech naszych nauczycieli przedmiotów zawodowych mechanicznych wzięło udział w szkoleniu z wykorzystania najnowszego oprogramowania do obsługi współrzędnościowych maszyn pomiarowych WM_QuartisR 2023-1 zorganizowanego przez firmę Wenzel Polska z Poznania.

Od przyszłego roku wspomniane oprogramowanie będzie wykorzystywane podczas zajęć w klasach mechanicznych (ślusarz, technik mechanik) na wielu przedmiotach zawodowych. Poznane techniki pozwolą na precyzyjne zmierzenie i odwzorowanie na przykład części maszyn. Dodatkowo podczas pobytu w Poznaniu nauczyciele odbyli również wizyty firmach branży mechanicznej ITA: ITA Zaawansowane Systemy Pomiarowe i Narzędziowe oraz Igel IGEL Paweł Wysk.
Szkolenie zostało sfinansowane przez Powiat Kozienicki i będzie miało duży wpływ zarówno na potencjał naszej kadry jak i na nowoczesne kształcenie uczniów wysokim poziomie.
szkol2