Prelekcja na temat zdrowia i urody

0504-13

5 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole prelekcja dotycząca zdrowia i urody. Interesująco, na temat dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka, higieny osobistej i sprzyjającej urodzie diety, opowiadały:
magister pielęgniarstwa (pielęgniarka szkolna), pani Urszula Szczepańska,
dietetyk i nauczyciel przedmiotów zawodowych w dziedzinie żywienia człowieka, pani Sylwia Śmietanka,
uczennica kl. 2ALO, biegaczka - Maja Łukasiewicz.
Multimedialne prezentacje oraz wykłady przybliżyły słuchaczom - nauczycielom i uczniom naszej szkoły - tematykę dbania o wygląd oraz kondycję skóry, włosów i paznokci .
Podczas prelekcji propagowano zdrowy styl życia i odżywiania organizmu ludzkiego. Dowiedzieliśmy się, że wprowadzenie do codziennej diety produktów np. papryki czerwonej, marchewki, orzechów, jaj i ryb może korzystnie wpłynąć na nasz wygląd. Słuchacze dowiedzieli się, że nadmierne stosowanie kosmetyków kolorowych wpływa niekorzystnie na skórę. Podkreślono, jak ważna jest higiena naszego ciała. Wskazówki, utalentowanej sportsmenki, Mai udowodniły, ze sport to zdrowe, piękne ciało.
Swobodny sposób wypowiedzi i fachowa wiedza prezentujących tematykę uczyniło spotkanie przydatnym i ciekawym.
" Bądź zdrowa, bądź zdrów!"
Organizator spotkania - Magdalena Jasiuk

0504-010504-06