Wizyta Pani Joanny Muchy

ministra6

22 marca nasza szkoła miała niezwykłego gościa. Do Zespołu Szkół Nr 1 przyjechała Pani Ministra Edukacji Joanna Mucha. Nasi uczniowie mieli unikalną okazję przekazania Pani minister pytań na temat edukacji, mogli zgłosić swoje spostrzeżenia, opinie, uwagi i propozycje. Wielu uczniów w sposób spontaniczny przedstawiło swój punkt widzenia oraz mogło uzyskać wyczerpujące wyjaśnienia. Pytania były bardzo ciekawe i trafne, a młodzież pokazała swoją dojrzałość obywatelską i troskę o edukację. Pani Ministra przedstawiła młodzieży działania, które w najbliższym czasie zostaną podjęte przez resort edukacji, które będą miały wpływ na wszystkie szkoły w Polsce od nowego roku szkolnego. Po spotkaniu z młodzieżą Pani Joanna Mucha spotkała się nauczycielami, którzy również zgłaszali propozycje zmian w edukacji, pytali o plany działań ministerstwa. Nauczyciele otrzymali odpowiedź na nurtujące ich pytania, ale nie nadal pozostaje potrzeba wprowadzenia zmian w edukacji, a na niektóre z nich potrzeba więcej czasu. Szkoła otrzymała od naszego gościa prezent w postaci drobnego sprzętu sportowego oraz zestaw interesujących książek dla biblioteki. Czujemy się wyróżnieni, że jesteśmy wysłuchiwani przez ludzi, którzy będą kształtować politykę państwa w zakresie edukacji.

ministra12ministra4ministra5ministra9ministra3minis1ministra8ministra7