Dzień włoski

italday2
3 marca w Naszej Szkole odbył się Dzień Włoski. Uczniowie mogli poznać kulturę Włoch. Tego dnia można było spróbować włoskich smakołyków przygotowanych według oryginalnych włoskich receptur. Samorząd uczniowski jak zwykle stanął na wysokości zadania, organizacja była świetna. Dzięki produktom pozyskanym m.in od sponsorów (Mleczarnia OBORY Sp.z o.o oraz RobertinO Robert Ceglarz )i wsparciu Rady Rodziców zostały przygotowane przez uczniów klasy pierwszej gastronomicznej pod okiem Sylwii Śmietanki smaczne deserki panna cotta i tiramisu oraz pyszne mini pizze . Przygotowań było sporo, a wszystko znikło w parę minut. Tego Dnia w sali 106 odbył się też ciekawy wykład na temat Kuchnia Włoska. Mowa była o specyfice kuchni włoskiej, regionalnych potrawach słonecznej Italii, ale również o zdrowotnych walorach tej smacznej kuchni śródziemnomorskiej.
Prelekcję poprowadziła Pani Sylwia Śmietanka z uczniami klasy pierwszej: Mają Szarawarską i Tomasem Mulazzani. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, a najwięcej z nich skierowanych było do Tomasa, naszego ucznia pochodzenia włoskiego. Nie zabrakło również zabawy w postaci włoskiej wersji TOMOLI. Zdjęciom wykonywanym przy ściance towarzyszyły włoskie hity.
italday3