VI Dzień Mokradeł

DZmok1
Uczniowie klas 2 G i 3 G LO wzięli udział w VI Dniu Mokradeł zorganizowanym 3 lutego na Wydziale Nauk o Ziemi I Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie. W części wykładowej uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat roli mokradeł w środowisku. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników i studentów Wydziału Nauk o Ziemi. Była też okazja zapoznać się z możliwościami studiowania na Wydziale.
Po zakończeniu imprezy został zorganizowany konkurs dla uczniów, w którym mogli się wykazać znajomością tematyki poruszanej na wykładach. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca. Wiktor Boryczka z klasy 2G LO zajął 1. miejsce, a Mateusz Bobrowski, też z klasy 2 G LO, zajął 3. miejsce. Obaj otrzymali nagrody rzeczowe od UMCS.

dzmok2