Rajd szlakiem Partyzantów Puszczy Kozienickiej

rajd2

26.09. 2023 uczniowie klas 2TM, 2TG, 3TEK wybrali się na rajd pieszy szlakiem Partyzantów Puszczy Kozienickiej.
Dzielni piechurzy pomaszerowali spod budynku szkoły przez Kozienice do rezerwatu Królewskie Źródła, następnie odetchnęli nad rozlewiskiem w Rezerwacie Przyrody Brzeźniczka, by udać się w drogę do wsi Augustów, gdzie poszerzyli swoją wiedzę o lokalnych dziejach i okupacji hitlerowskiej w gajówce Włodarczyka, obecnie funkcjonującej jako Przystanek Historia w strukturach Instytutu Pamięci Narodowej. Po wyczerpującym marszu, uczestnicy rajdu upiekli kiełbaski na ognisku, umilając sobie przy tym czas śpiewem przy akompaniamencie gitary. Kroku dotrzymywali im nauczyciele - angliści: Pani Katarzyna Rybaniec i Pan Krzysztof Boryczka.
rajd5rajd4rajd3