Nasi uczniowie na "Tygodniu Międzynarodowym LP2I" w Poitiers

lp2i23

Od 4 lutego do 10 lutego 2024 dziesięciu naszych uczniów LO odbywał wizytę w partnerskim w Innowacyjnym Liceum Międzynarodowym LP2I w Poitiers. Nasze Liceum reprezentuje Polskę na tej cyklicznej po raz pierwszy, choć jest to już 15. międzynarodowy tydzień LP2I.
Każdy z naszych uczniów ma swojego francuskiego kolegę, który pełni wraz z rodziną funkcję opiekuna. Oprócz wielu ciekawych warsztatów, imprez artystycznych, prezentacji uczniowie mogli zwiedzić miasto Poitiers, którego historia i zabytki sięgają czasów Cesarstwa Rzymskiego, mogli wziąć udział w wycieczce edukacyjnej do La Rochelle, historycznego miasta nad Atlantykiem, a w drodze powrotnej zwiedzić Tuluzę. W drodze na warsztaty nasza grupa znalazła też czas, by zwiedzić Paryż.
Na spotkaniu były obecne również delegacje ze Szwecji, Niemiec, Danii, Finlandii, Rumunii i Ukrainy.
Spotkanie to było doskonałym sposobem do rozwoju kompetencji językowych, ale też kompetencji społecznych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć "Tygodnia Międzynarodowego LP2I"

>>>Galeria Tydzień Międzynarodowy LP2I<<<