Nasze Liceum zaliczone do wąskiego grona najlepszych szkół olimpijskich

saraolimpiada

Jesteśmy bardzo dumni, że nasze II-gie Liceum Ogólnokształcące zostało zaliczone do elitarnych szkół średnich w Polsce.
W rankingu olimpijskim Perspektywy 2022 znalazło się zaledwie
200 szkół średnich (liceów i techników) spośród kilku tysięcy szkół tego typu w Polsce.
W rankingu tym znajdujemy się na wysokim
166. miejscu. Spośród szkół znajdujących się w regionie radomskim w prestiżowym zestawieniu szkół olimpijskich znalazły się tylko 2 szkoły: VI Liceum Ogólnokształcące w Radomiu oraz II-gie Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich.
Cieszymy się bardzo i doceniamy wysiłek uczniów i nauczycieli opiekunów, którzy podjęli wyzwanie by znaleźć się wśród najlepszych w Polsce.

Na zdjęciu Sara Smargol uczennica klasy trzeciej II Liceum Ogólnokształcącego, która nie tylko jest laureatką Olimpiad, ale też stara się, by wielu innych uczniów naszej szkoły brało udział w konkursach i olimpiadach.